Kontakt

Sh bygg, sten och anläggning AB har kontor i Uppsala, Upplands Väsby och Östhammar. Om du vill komma i kontakt med någon av våra medarbetare, se nedan under respektive verksamhetsområde.

Växeln är öppen måndag–fredag 7.30–16.15.

Har du allmänna frågor kontakta info@shbygg.se
Vill du göra en förfrågan kontakta forfragan@shbygg.se
För felanmälan och garantibesiktningar, kontakta eftermarknad@shbygg.se


  • Alla
  • Uppsala
  • Upplands Väsby
  • Östhammar
  • Gävle
  • Koncernbolag

Uppsala


Besöksadress:
Sofielundsgatan 7
753 23 Uppsala

Postadress:
BOX 417
751 06 Uppsala 
Tfn: 0200-111 711



Ledning
Ledning
Produktionsstöd
Ledning
Produktionsstöd

Sara Anter

Chef Produktionsstöd
sara.anter@shbygg.se
070-612 64 88

Ledning
Bygg

Erik Backman

Affärsområdeschef
072-388 88 45
erik.backman@shbygg.se

Ledning
Produktionsstöd

Arnold Bergman

HR-chef
arnold.bergman@shbygg.se

Ledning
Produktionsstöd

Malin Eriksson

Hållbarhets- och kvalitetsansvarig
malin.eriksson@shbygg.se
070-306 77 00

Ledning
Anläggning

Crister Isaksson

Affärsområdeschef
crister.isaksson@shbygg.se
070-826 20 26

Anläggning

Ulf Eriksson

Entreprenadchef
ulf.eriksson@shbygg.se
070-826 20 28

Bygg

Jens Malm

Entreprenadchef
jens.malm@shbygg.se
072-15 55 164

Byggservice

Stefan Lundgren

Servicechef
stefan.lundgren@shbygg.se
0723-95 55 07

Trädvård/trädgård

Annika Svensson

Arbetsledare Trädgård
annika.svensson@shbygg.se
073-369 05 45

Produktionsstöd

Carl-Henrik Forsman

Ekonomichef
carl-henrik.forsman@shbygg.se
070-243 44 44

Produktionsstöd

Lennart Jakobsson

Chefsekonom
lennart.jakobsson@shbygg.se
070-390 97 03

Produktionsstöd

Fredrik Malmberg

Chefsjurist
fredrik.malmberg@shbygg.se
070-371 50 01

Produktionsstöd

Sara Mentzer

Marknadsansvarig
sara.mentzer@shbygg.se
073-595 63 39

Produktionsstöd

Viveka Windahl

Personalsamordnare
viveka.windahl@shbygg.se
070-369 99 53

Produktionsstöd

Patric Thulin

Varumärkeschef
patric.thulin@shbygg.se
070-530 30 75

Upplands Väsby


Släntvägen 4
194 61 Upplands Väsby
Tfn: 0200-111 711

Anläggning

Kristian Roberts

Entreprenadchef
kristian.roberts@shbygg.se
072-376 11 13

Bygg

Sven Eriksson

Entreprenadchef
sven.eriksson@shbygg.se
070-302 74 57

Anläggning

Tomas Nogelius

Entreprenadchef
tomas.nogelius@shbygg.se
070-831 49 00

Östhammar


Handelsvägen 5A
742 34 Östhammar
Tfn: 0173-449995

Bygg

Patric Karlsson

Entreprenadchef
patric.karlsson@shbygg.se
072-742 21 54

Gävle


Besöksadress:
Sofielundsgatan 7
753 23 Uppsala

Postadress:
BOX 417
751 06 Uppsala 
Tfn: 0200-111 711

Bygg

Jens Malm

Entreprenadchef
jens.malm@shbygg.se
072-15 55 164

Ledning
Bygg

Erik Backman

Affärsområdeschef
erik.backman@shbygg.se
072-388 88 45

Koncernbolag


Pär Eriksson

Affärsområdeschef Sh Maskin
par.eriksson@shbygg.se
070-589 55 15
www.shmaskinuppland.se

Torbjörn Wennberg

Vd Sh Fastighetsutveckling
torbjorn.wennberg@shbygg.se
070-589 80 52