Kontakt

Sh bygg, sten och anläggning AB har kontor i Uppsala, Upplands Väsby och Östhammar. Om du vill komma i kontakt med någon av våra medarbetare, se nedan under respektive verksamhetsområde.

Växeln är öppen måndag–fredag 7.30–16.15.

Har du allmänna frågor kontakta info@shbygg.se
Vill du göra en förfrågan kontakta forfragan@shbygg.se


  • Alla
  • Uppsala
  • Upplands Väsby
  • Östhammar
  • Koncernbolag

Uppsala


Besöksadress:
Sofielundsgatan 7
753 23 Uppsala

Postadress:
BOX 417
751 06 Uppsala 
Tfn: 0200-111 711



Ledning
Ledning

Annika Andersson

Verksamhetsutv, KM-ansvarig, IT-chef
annika.andersson@shbygg.se
070-602 26 33

Ledning
Bygg

Erik Backman

Affärsområdeschef
072-3888845
erik.backman@shbygg.se

Ledning
Anläggning

Crister Isaksson

Affärsområdeschef
crister.isaksson@shbygg.se
070-8262026

Anläggning

Ulf Eriksson

Entreprenadchef
ulf.eriksson@shbygg.se
070-826 20 28

Bygg

Jens Malm

Entreprenadchef
jens.malm@shbygg.se
072-15 55 164

Byggservice

Max Jensen

Servicechef
max.jensen@shbygg.se
076-792 2974

Byggservice

Stefan Lundgren

Servicechef
stefan.lundgren@shbygg.se
0723-95 55 07

Trädvård/trädgård

Annika Svensson

Arbetsledare Trädgård
annika.svensson@shbygg.se
073-369 05 45

Produktionsstöd

Rebecka Ell

Marknadskoordinator, webbredaktör
rebecka.ell@shbygg.se
0733-69 05 52

Produktionsstöd

Carl-Henrik Forsman

Ekonomichef
carl-henrik.forsman@shbygg.se
070-2434444

Produktionsstöd

Lennart Jakobsson

Chefsekonom
lennart.jakobsson@shbygg.se
070-3909703

Produktionsstöd

Fredrik Malmberg

Chefsjurist
fredrik.malmberg@shbygg.se
070-371 50 01

Produktionsstöd

Viveka Windahl

Personalsamordnare
viveka.windahl@shbygg.se
070-3699953

Upplands Väsby


Släntvägen 4
194 54 Upplands Väsby
Tfn: 0200-111 711

Anläggning

Kristian Roberts

Entreprenadchef
kristian.roberts@shbygg.se
072-3761113

Östhammar


Handelsvägen 5A
742 34 Östhammar
Tfn: 0173-449995

Bygg

Patric Karlsson

Entreprenadchef
patric.karlsson@shbygg.se
072-742 21 54

Koncernbolag


Pär Eriksson

Affärsområdeschef Sh Maskin
par.eriksson@shbygg.se
070-589 55 15
www.shmaskinuppland.se

Torbjörn Wennberg

Vd Sh bygg Fastighetsutveckling
torbjorn.wennberg@shbygg.se
070-5898052