Kontakt

Sh bygg, sten och anläggning AB har kontor i Uppsala, Upplands Väsby och Östhammar. Om du vill komma i kontakt med någon av våra medarbetare, se nedan under respektive verksamhetsområde.

Växeln är öppen måndag–fredag 7.30–16.15.

Har du allmänna frågor kontakta info@shbygg.se
Vill du göra en förfrågan kontakta forfragan@shbygg.se


  • Alla
  • Uppsala
  • Upplands Väsby
  • Östhammar
  • Koncernbolag

Uppsala


Sofielundsgatan 7
Box 417, 751 06 Uppsala
Tfn: 0200-111 711, fax 018-12 11 17



Ledning
Ledning

Annika Andersson

Verksamhetsutv, KM-ansvarig, IT-chef
annika.andersson@shbygg.se
070-602 26 33

Ledning

Lennart Jakobsson

Chefsekonom
lennart.jakobsson@shbygg.se
070-3909703

Ledning

Magnus Lohe

Marknads- och kommunikationschef
magnus.lohe@shbygg.se
073-0798666

Ledning

Fredrik Malmberg

Chefsjurist
fredrik.malmberg@shbygg.se
070-371 50 01

Ledning
Bygg

Erik Backman

Affärsområdeschef
072-3888845
erik.backman@shbygg.se

Bygg

Jens Malm

Entreprenadchef
jens.malm@shbygg.se
072-15 55 164

Byggservice

Therese Westlund

Entreprenadchef
therese.westlund@shbygg.se
073-35 72 264

Byggservice

Stefan Lundgren

Servicechef
stefan.lundgren@shbygg.se
0723-95 55 07

Byggservice

Max Jensen

Servicechef
max.jensen@shbygg.se
076-792 2974

Ledning
Anläggning

Crister Isaksson

Affärsområdeschef
crister.isaksson@shbygg.se
070-8262026

Anläggning

Ulf Eriksson

Entreprenadchef
ulf.eriksson@shbygg.se
070-826 20 28

Trädvård/trädgård

Lena Bergene

Platschef Trädgård
lena.bergene@shbygg.se
072-361 22 61

Produktionsstöd

Carl-Henrik Forsman

Ekonomichef
carl-henrik.forsman@shbygg.se
070-2434444

Produktionsstöd

Viveka Windahl

Personalare
viveka.windahl@shbygg.se
070-3699953

Upplands Väsby


Släntvägen 4
194 54 Upplands Väsby
Tfn: 0200-111 711

Anläggning

Kristian Roberts

Entreprenadchef
kristian.roberts@shbygg.se
072-3761113

Bygg

Urban Hedrén

Entreprenadchef
urban.hedren@shbygg.se
070-3400536

Byggservice

Therese Westlund

Entreprenadchef
therese.westlund@shbygg.se
073-35 72 264

Östhammar


Handelsvägen 5A
742 34 Östhammar
Tfn: 0173-449995

Bygg

Patric Karlsson

Entreprenadchef
patric.karlsson@shbygg.se
072-742 21 54

Koncernbolag


Lena Svensson

Vd Sh bygg Fastigheter
lena.svensson@shbygg.se
070-3725949

Torbjörn Wennberg

Vd Sh bygg Fastighetsutveckling
torbjorn.wennberg@shbygg.se
070-5898052